close
تبلیغات در اینترنت
ژن شادي كشف شدژن شادي كشف شد

ژن شادي كه تاثير زيادي بر چگونگي رضايت مردم از زندگي خود دارد، كشف شد.

به گزارش ایسنا؛ اين ژن دوقسمتي كه يكي از آنان از پدر و ديگري از مادر به ارث مي‌رسد، 5-HTT نام دارد و مسوول چگونگي مديريت پخش سروتونين است كه از غده صنوبري مغز ترشح مي‌شود و به كنترل خلق و خو كمك مي‌كند.

كساني كه سروتين كمتري دارند - كه خود به داروي شادي مشهور است -، بيشتر در معرض ابتلا به افسردگي قرار دارند.

حال اقتصاد دانان علوم رفتاري در مدرسه اقتصاد و سياست لندن مداركي را مبتني بر تاثير كاركردي ژن 5-HTT در هدايت افراد به سمت زندگي شادتر دارند.

جان ايمانوئل دنوه و همكارانش از 2500 نفر از مردم آمريكا پرسيده‌اند كه چه‌قدر از زندگاني خود راضي‌اند و سپس حضور اين ژن را در آنان بررسي كرده‌اند.

بر اساس نتايج حاصل، 69 درصد افراد داراي اين ‍ژن از زندگي خود راضي‌اند (34 درصد بسيار راضي و 35 درصد راضي)، در حالي كه افراد فاقد اين ژن تنها 38 درصد از زندگي خود راضي‌اند (19 درصد خيلي راضي،19 درصد راضي).

نتايج اين تحقيق ارتباط قوي ميان شادي و تغيير كاربردي اين ژن را نشان مي‌دهد. البته خوشبختي ما با اين ژن و ديگر ژن‌ها تعيين نمي‌شود، بلكه به طور خاص تجربه ما از زندگي بيشترين تاثير را در شادي شخصي ما دارد اما اين يافته‌ها چگونگي برخورداري افراد از شادي را نشان مي‌دهد و اين كه چرا بعضي افراد به طور طبيعي شادتر از ديگرانند.

 

منبع:
http://websaman.comبرچسب ها : ژن شادي كشف شد ,
بازدید : 146
تاریخ : جمعه 12 خرداد 1391 زمان : 01:35: | نویسنده : 139102 | لينك ثابت
ارسال نظر

تمامی حقوق مطالب، تصاویر و طرح قالب برای پیشکاران محفوظ است، نقل و استفاده از آنها در سایت ها و نشریات تنها با ذکر منبع مجاز میباشد.
Powered By irloger and Hosted By zamanblog.com